Návrat z Gobi

Autor: aleš horváth | 20.3.2011 o 14:31 | (upravené 28.3.2011 o 22:36) Karma článku: 4,45 | Prečítané:  315x

Návrat z Gobi - príbeh oslobodenia je názov románu, ktorý vychádza za niekoľko týždňov. O čom táto kniha je? Kto je je hlavný hrdina a čo sa s ním udialo?

Henrich je mladý študent. Počas ročného odkladu na vysokej škole pracuje v otcovej firme. Je mladý, bohatý a hlavne šikovný. Dostane ponuku od kniežaťa, ísť na ročnú stáž do Mongolska, no hoci to odmieta, príkaz otca, aby tam išiel, je pre neho dôležitý. Ani on, ani jeho otec však netušia, čo všetkého čaká mladého nádejného podnikateľa. Ale to, čo zažije, zmení celý jeho život naruby. Je viacero pohľadov, ktorými sa dá pozrieť na toto dielo. V prvom rade ide o nezlomnosť ľudského ducha riešiť problémy. Túžba po slobode je u každého človeka veľká. A práve u Henricha narastá pri jeho zajatí. A v nepodlednom rade je tu aj aspekt kresťanský, ten je vša v diele skrytý a len pozorný čitateľ ho dokáže nájsť. Nebudem veľa prezrádzať, rád si prečítam vaše názory, keď kniha vyjde
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?